You are currently viewing Peelingi trychologiczne – co to jest za produkt?

Peelingi trychologiczne – co to jest za produkt?

Skóra głowy, tak samo jak skóra twarzy, wymaga oczyszczania oraz złuszczania. Wykonujemy to szamponami odpowiednio dobranymi do skóry głowy. Jednak w wielu przypadkach to za mało. Wtedy warto sięgnąć po peeling trychologiczny. Jest to produkt, który w zależności od zaleceń producenta stosujemy na suchą lub mokrą skórę głowy przed jej myciem. Pozostawiamy na określony czas delikatnie masując skórę głowy.

Peeling trychologiczny ma za zadanie złuszczyć nadmiernie zrogowaciały naskórek. Ponadto taki zabieg usuwa nadmiar sebum i oczyszcza ujścia mieszków włosowych z zalegających złogów łoju oraz martwego naskórka. Regularnie wykonywany peeling nie tylko pozwala na utrzymanie czystości skóry głowy, ale również przygotowuje do przyjęcia preparatów aktywnie działających: ampułek czy lotionów.

Peeling trychologiczny – dla kogo?

Szczególnie polecam je przy stosowaniu ampułek czy lotionów na wypadanie włosów. W ten sposób odbijamy włosy od skóry głowy dając efekt zwiększonej objętości i świeżości.

Z reguły peeling zawiera kwasy złuszczające, enzymy. Taki peeling polecany jest do skór delikatnych, normalnych czy suchych.

Peelingi ziarniste mogą być stosowane do skór przetłuszczających się. Jednak warto pamiętać, że taki peeling wymaga więcej uwagi podczas jego zmywania.

Bez względu na rodzaj peelingu warto, a nawet trzeba wykonywać delikatny, kilkuminutowy masaż by zwiększyć efektywność jego działania. Następnie należy dokładnie zmyć i umyć włosy szamponem. Potem aplikujemy odpowiednią odżywkę lub maskę, a na koniec suszymy włosy.

Jak często stosować peeling?

Peeling należy stosować raz w tygodniu. Rzadsze jego stosowanie może nie przynieść odpowiednich rezultatów kuracji i nie pozwoli utrzymać odpowiedniej higieny skóry głowy.

Najlepsze peelingi to te trychologiczne używane przez trychologów podczas zabiegów, jak i te polecane do kuracji domowych. Ich zawartość składników aktywnych jest znacznie wyższa co znacząco wpływa na ich efektywność.